Za vašu sigurnost, noć i dan, brinemo već 133 godine

32_Spašavanje na otvorenom_Bela

Dana 15.07.2021. godine u 13:59 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava "Spašavanju na otvorenom prostoru" u mjestu Završje Podbelsko. Pozivanjem VOC-a dobivamo informaciju da se radi o zatrpanim osobama kod dvorca Bela te je potrebno pružiti pomoć DVD-u Novi Marof i Završje. Na intervenciju je upućeno tehničko vozilo s 4 vatrogasca. U domu su ostala još tri vatrogasca u pripravnosti. Putem do mjesta intervencije od VOC-a je zatraženo da se zbog blizine mjesta intervencije uzbuni i DVD Margečan.  Na mjesto intervencije zatečeni su djelatnici HMP i član DVD-a Novi Marof. Dobivena je informacija da su dvojica radnika zatrpana u rovu te da su preminuli. Jedan od preminulih odmah je uočen, te je pristupljeno otkopavanju. U međuvremenu su članovi DVD-a Završje dopremili daske i grede te je započeto s osiguravanjem rova i postepenim otkopavanjem.  Članovi DVD-a Margečan su dopremili  oplate iz obližnjeg građevinskog poduzeća uz pomoć kojih je improvizirana zaštita da se zemlja ne uruši na vatrogasce prilikom otkopavanja. Nakon što je prvi preminuli izvučen iz rova, dogovoreno je da će se zbog velike količine zemlje za otkopavanje koristiti radni stroj,  koji se nalazio na mjestu intervencije. Strojem je upravljao član DVD-a Margečan, po struci strojar. Nakon što je  uočen i drugi preminuli,  rov je dodatno osiguran,  te se krenulo ručnom otkopavanju i izvlačenju preminulog. Intervencija je završila u 17:50 sati.

Kategorija intervencije: